Nakon što ekipa Mladosti iz Doboja kod Kaknja nije dobila takmičarsku licencu u sezoni koja je počela neće biti ekipa iz Zeničko-dobojskog kantona u Premijer ligi Bosne i Hercegovine. Proteklog vikenda je počelo takmičenje u 1. ligi Federacije BiH a kakanjski Rudar je na svom terenu dočekao ekipu GOŠK-a iz Gabele. Domaćini su poveli u 7. minuti golom Enisa Sadikovića a gosti do izjednačenja stižu u samom finišu utakmice kad je pogodio Josip Šantić. Iako su igrači Rudara signalizirali da je Šantić igrao rukom, sudija nije reagovao te je utakmica završena rezultatom 1:1. Nakon borbenog prvog poluvremena u Hadžićima na duelu Radnika i tešanjskog TOŠK-a publika je u nastavku vidjela odličnu utakmicu. Gosti dolaze od gola u 54. minuti preko Kenana Delića, a onda Armin Šljivar u 66. minuti golom iz slobodnog udarca pogađa za konačnih 1:1. Dosta zanimljiv meč odigran je u Bihaću, a sastali su se Jedinstvo i donedavni premijerligaš Mladost. Domaći su slavili uvjerljivo, rezultatom 4:1. Simm Bau iz Kosove kod Maglaja je vodio kao domaćin s 1:0 protiv Bratstva golom Dženisa Huseinspahića, ali su gosti preokretom u zadnjih 10 minuta došli do pobjede. Ahmed Hasinović je ekipi iz Gračanice donio izjednačenje, a Elvedin Aletić u finišu pobjedu rezultatom 1:2.
Derbi prvog kola 2. lige FBiH grupa Centar odigran je na stadionu Kamberovića polje u Zenici pred više od 600 gledalaca. Čelik je ugostio ekipu Stupčanice iz Olova a jedini pogodak na utakmici postigao je Fijad Mehanović u 54. minuti iz jedanaesterca za konačnih 0:1.