Rukometaši Maglaja su u okviru 25. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine na domaćem terenu remizirali s Gračanicom 24:24 (15:11). Ovim bodom Maglajlije su obezbijedile opstanak u Premijer ligi i naredne sezone. Susret u Maglaju bolje su otvorili gostujući rukometaši koji su u desetoj minuti imali dva gola prednosti kod rezultata 2:4. Serijom 3:1 domaćini u 16. minuti stižu do preokreta rezultata 5:4. U narednim minutama uslijedila je ujednačena borba da bi dvije minute prije kraja prvog dijela domaćini serijom 3:0 stigli do pet golova prednosti (15:10). Do pauze Gračanica postiže jedan pogodak pa je rezultat nakon prvog dijela glasio 15:11. U nastavku susreta gosti iz Gračanice jurili su zaostatak sve do 57. minute susreta kada serijom 1:5 stižu do poravnanja rezultata 23:23. U posljednje dvije minute postignut je po jedan pogodak na obje strane za na kraju konačnih 24:24. Najefikasniji u redovima Maglaja bili su Edo Mehinagić i Damir Kadrić s po šest postignutih pogodaka.