Utakmice 11. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine odigrane su proteklog vikenda. Na stadionu Bilino polje su se sastali stari rivali, Čelik i tuzlanska Sloboda a utakmicu je promatralo skoro 4.000 gledalaca. Zeničani su zbog povreda i kartona startali bez četiri prvotimca ali od samog početka su obje ekipe pokazale da žele doći do pobjede i tri boda. U prvom poluvremenu, prema golu Čelika prijetio je Haris Dilaver ali je u obje prilike Adi Durmo bio siguran. Na drugoj strani, Azir Muminović je odbranio udarce Anesa Mašića dva puta, te Mahira Mehića i Farisa Bajramovića. Veliki pljusak je prestao početkom drugog poluvremena ali nakvašen travnjak nije dopustio igračima bržu igru. Atmosfera na stadionu je eruptirala u sudijskoj nadoknadi utakmice. Igrao se 93. minut kad je Mašić oduzeo loptu gostima te proslijedio Aliju Međuseljcu koji pogađa za konačnih 1:0. Čelik je nakon šest utakmica napokon stigao do pobjede. Dario Damjanović je sinoć (ponedjeljak, 23. oktobar) odradio prvi trening s ekipom Čelika koju će u narenom periodu voditi s klupe.

Utakmica 1/16 finala Kupa BiH između Čelika i mostarskog Zrinjskog će se igrati na stadionu Bilino polje u četvrtak, 2. novembra s početkom od 18 sati. Podsjećamo da je ranije plasman u 1/8 finala izborila Stupčanica domaćom pobjedom nad prijedorskim Rudarom.

Kantonalni derbi su u Olovu odigrali Stupčanica i kakanjski Rudar. Munib Karahmetović je u 41. minuti doveo domaćine u vodstvo. Rudar do izjednačenja dolazi iz jedanaesterca u 64. minuti, strijelac je bio Belmin Kobilica. Samo pet minuta kasnije ponovno radost za publiku na stadionu Danac, strijelac za 2:1 bio je Dejan Živković. Pogodak za konačnih 3:1 postigao je Sedin Ljuca u 92. minuti. Bratstvo je u Gračanici bilo domaćin ekipi TOŠK-a. Adem Hodžić pogodio je za 0:1 u 17. minuti. Domaćini se potom „bude“ na terenu te Maid Jaganjac u 33. minuti iz kaznenog udarca pogađa za 1:1. Pitanje pobjednika bilo je riješeno prije pauze. Husein Poturalić u 38. i Edin Husović u 42. pogađaju za konačnih 3:1. U Doboju kod Kaknja su utakmicu odigrali Mladost i Gradina iz Srebrenika a utakmica je završena rezultatom 0:0. Simm Bau je gostovao kod ekipe Tomislava a publika je vidjela čak devet pogodaka. Branimir Šiško u 10. minuti pogađa za 1:0. Predrag Vladić (25. minut) i Nemanja Stjepanović (35) uspijevaju preokrenuti rezultat za ekipu iz Kosove kod Maglaja. Igrao se 65. minut kad je Kim Kyung Soo pogodio za 2:2. Sergej Vitonji u 72. minuti pogađa za 2:3. Samo dva minuta kasnije Vladić povećava prednost gostiju. Strijelac za 2:5 ponovno je bio Vitonji u 82. minuti. Domaćini do kraja samo uspijevaju ublažiti poraz. Autogol u 87. minuti postigao je Tarik Sazić a strijelac za konačnih 4:5 bio je Ivan Mihalj u 95. minuti. U narednom kolu sastaju se: Simm Bau – Bratstvo, Jedinstvo – Čelik, Rudar – TOŠK, Zvijezda – Mladost.