Prošle sedmice su odigrana dva kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine. Na zeničkom Bilinom polju, u okviru 27. kola Prve lige FBiH, Čelik je slavio uvjerljivu pobjedu protiv Jedinstva iz Bihaća rezultatom 3:0 (1:0). U prvom poluvremenu „Crno-crveni“ su imali apsolutnu dominaciju na terenu te veliki broj udaraca u okvir gola gostiju. Ipak, jedini pogodak u prvom dijelu postigao je Ali Međuseljac u 32. minuti nakon asistencije Aladina Isakovića. Gosti iz Bihaća u drugom poluvremenu polaze s napadima ali Adi Durmo na golu Čelika je bio siguran. Pitanje pobjednika riješeno je u 83. minuti pogotkom Muamera Hamzića za 2:0. Mahir Mehić je svoju sjajnu igru krunisao golom za konačnih 3:0 u sudijskoj nadoknadi utakmice.
Kantonalni derbi su u Tešnju odigrali TOŠK i kakanjski Rudar a strijelci za konačnih 2:0 (1:0) bili su Dino Dizdarević u 37. i Semir Kerla u 64. minuti. Utakmica u Gračanici između Bratstva i Simm Baua završila je rezultatom 1:0 (0:0). Mladost je doživjela još jedan poraz na svom terenu, pobjedu je slavila ekipa Zvijezde iz Gradačca rezultatom 0:3 (0:0). Utakmica u Hadžićima između Radnika i Stupčanice je završena bez pogodaka.
„Crno-crveni“ su potom na gostovanju u Banovićima s visokih 0:4 (0:2) nadigrali domaću Budućnost. Nakon sjajnog kontra napada u 9. minuti prvi pogodak postiže Anes Mašić. Igrao se 32. minut kad je Međuseljac pogodio za 0:2. Faris Bajramović u 79. minuti šutira s distance a lopta se odbija od domaćeg beka te završava u mreži Budućnosti. Posljednji pogodak postigao je Talha Tabaković u 88. minuti. Kakanjski Rudar ugostio je Radnik iz Hadžića a utakmica je završena pobjedom gostiju rezultatom 0:1 (0:0). Gol je postigao Gaibija Hukić u sudijskoj nadoknadi utakmice. Tarik Jašarević je u 60. minuti utakmice u Maglaju bio jedini strijelac za konačni rezultat Simm Bau – TOŠK 0:1 (0:0). Stupčanica je u Olovu s visokih 6:2 (3:0) bila bolja od Mladosti. Strijelci za domaćina su bili: Jahja Bajrić, Kemal Mujarić i Stefan Božić (svi po dva gola). Rijad Smolo i Faruk Piljug su pogađali za ekipu iz Doboja kod Kaknja.
Do kraja prvenstva su ostala dva kola, posljednje plasirana Mladost više nema šanse za opstanak. Kakanjski Rudar je predzadnji na tabeli s 29 osvojenih bodova.