Odigrane su utakmice 10. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine za nogometaše. U kantonalnom derbiju su se sastale ekipe Simm-Bau i TOŠK a konačni rezultat glasio je 1:3 (1:1). Dino Kalesić je u 18. minuti pogodio za domaću ekipu a već u 26. minuti Irman Sejmenović izjednačuje rezultat. TOŠK u 51. minuti preko Kenana Delića dolazi do 1:2 a samo dva minuta kasnije Selmir Mahmutović pogađa za konačnih 1:3. Rudar je u Kaknju dočekao Radnik, ali više razloga za slavlje imali su gosti i slavili rezultatom 0:2 (0:2). Mladost iz Doboja kod Kaknja je iznenadila Bratstvo te u Gračanici i stigla do druge ovosezonske pobjede, konačni rezultat glasio je 1:3 (1:0). Strijelci za goste su bili Safet Čago i Faruk Jusić (2 gola).
Zenički Čelik je na Bilinom polju ugostio ekipu Usore a gosti već u 9. minuti dolaze do prednosti golom Luke Jozinovića. Igrao se 22. minut kad je Aladin Isaković pogodio glavom za 1:1. Nogometaši Usore u 73. minuti dolaze do nove prednosti, ovaj put je iz jedanaesterca pogodio Amer Aličić. Čelik je do kraja utakmice igrao s igračem manje a Isaković je u 87. pogodio za