Kantonalni derbi Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine između Vis Simm-Baua i Mladosti iz Doboja kod Kaknja odigran je na Gradskom stadionu u Maglaju. Strijelac za konačnih 0:1 bio je Faruk Jusić u 93. minuti utakmice. Rudar je pred svojim navijačima u Kaknju uspio doći do važne pobjede s kojom će se približiti ekipama u vrhu tabele. Vedin Kulović je bio siguran s bijele tačke u 33. minuti za konačnih 1:0 protiv ekipe Gradine. TOŠK je gostovao kod Igmana u Konjicu. Jedini pogodak na ovoj utakmici postigao je Sedin Ljuca u 85. minuti za konačnih 1:0. Narednog vikenda Simm-Bau gostuje u Goraždu, TOŠK će u Tešnju dočekati Orašje dok u Doboju kod Kaknja komšijski derbi igraju Mladost i Rudar.
Pod svjetlom reflektora na stadionu Bilino polje sastali su se Čelik i maglajski Natron. Strijelci za konačnih 4:0 bili su Aidin Mahmutović (2 gola), Harun Vardo i Aladin Isaković. Ipak, pobjeda je ostala u sjeni teške povrede mladog Selima Žune koji je igru napustio u 18. minuti nakon što je zadobio rupturu prednjih križnih ligamenata u lijevom koljenu.