Tešanjski TOŠK je gostovao kod Goražda i na kraju remizirao rezultatom 1:1 (1:0), te osvojio vrijedan bod u borbi za opstanak. Pogodak vrijedan boda postigao je Srđan Vulić u 52. minuti utakmice. Na kantonalnom derbiju igranom u Doboju kod Kaknja Mladost i Stupčanica su odigrali utakmicu bez golova. Oba tima do kraja očekuje borba za opstanak u Prvoj ligi FBiH, iako se za sad ne nalaze u opasnoj zoni. Na maglajskom stadionu ekipa iz Kosove Simm Bau je ugostio gradačačku Zvijezdu. Gosti u prednost dolaze golom iz jedanaesterca u 38. minuti a za konačnih 1:1 je u samom finišu utakmice pogodio Husein Poturalić. Rudar iz Kaknja će svoju utakmicu 16. kola odigrati danas (utorak, 7. mart) na gostovanju kod ekipe Tomislava.
Komisija za takmičenje Nogometnog saveza Federacije Bosne i Hercegovine donijela je odluku o odgodi početka drugog dijela takmičenja Druge lige Federacije BiH grupa CENTAR, SJEVER i ZAPAD kao i Omladinske lige BiH grupa CENTAR za sedam dana, te će se navedena takmičenja nastaviti 11/12.03.2023. godine. Nogometaši Čelika su neočekivanu pauzu iskoristili da odigraju pripremnu utakmicu s ekipom Steel Cityja. Konačni rezultat glasio je 2:1, dvostruki strijelac za „Crno-crvene“ bio je Mirsad Šijerkić a strijelac gola za Steel City bio je Denis Imamović.