Nogometaši zeničkog Čelika su pred skoro 2.000 gledalaca na stadionu Bilino polje proteklog petka dočekali ekipu Borca iz Jelaha. Od samog početka utakmice „Crno-crveni“ su stvarali prilike za postizanje gola ali se rezultat nije mijenjao sve do 31. minute kad je, nakon asistencije Haruna Varde, Ali Međuseljac sjajno reagovao te s 15 metara pogodio za 1:0. Domaćini su nastojali postići i drugi pogodak a kazna za njihove promašaje stigla je u 69. minuti kad Harun Jupić koristi nesmotrenost odbrane Čelika te pogađa za 1:1. Čelik je do kraja utakmice propustio više prilika za postizanje novog vodstva. Igrao se 76. minut kad je Mahir Karić nepropisno oboren u kaznenom prostoru Borca. Udarac Međuseljca s 11 metara odbranio je Asim Bošnjak. Utakmica je završena rezultatom 1:1, nakon pet kola Čelik ima 10 Borac ima osam bodova.
Izvučeni su parovi seniorskog Kupa Bosne i Hercegovine. Predstavnici Zeničko-dobojskog kantona u prvoj fazi takmičenja su ekipe zeničkog Čelika i Borca iz Jelaha. U srijedu, 14. septembra, na Bilinom polju će igrati Čelik i Napredak iz Matića dok će u Jelahu gostovati Dinamo iz Donje Mahale. Drugo kolo na rasporedu je 5. oktobra a, između ostalih, sastaju se: Čelik/Napredak – GOŠK Gabela, Rudar HB/Rama – BFK Simm Bau, Borac/Dinamo – Rudar Kakanj, Mladost – Budućnost, TOŠK – Goražde i Zvijezda – Stupčanica.