Nakon pauze zbog kvalifikacionih utakmica reprezentacije Bosne i Hercegovine, nastavljeno je košarkaško prvenstvo BiH. Prošlog petka je pred 500 gledalaca u dvorani KŠC „Don Bosco“ u Žepču Orlovik ugostio ekipu sarajevske Bosne te slavio pobjedu rezultatom 90:80 (25:14, 13:27, 22:24, 30:15). Utakmica, prepuna preokreta, odlučena je u četvrtom periodu kad Orlovik pravi seriju 9:0 kod rezultata 71:74. Nakon čega se Bosna nije uspjela rezultatski vratiti, a domaćin ide na dvocifrenu prednost i dolazi do vrijedne pobjede. Adnan Arslanagić je postigao 28 a Ramo Rizvić 22 poena za ekipu iz Žepča.
– Čestitike domaćinu Orloviku na pobjedi i sjajnoj atmosferi gdje su imali sjajnu energiju. Došli su do zaslužene pobjede. Nisu odustajali ni kada smo imali osjetniju prednost tokom utakmice -kazao je trener Bosne Zoran Kašćelan.
U zeničkoj Gradskoj areni „Husejin Smajlović“ je odigran dvostruki program. Jumper je bio domaćin ekipi Jedinstva i stigao do nove uvjerljive pobjede rezultatom 91:71 (19:12, 16:17, 27:22, 29:20). Jumper je od samog početka nametnuo tempo, završivši prvu četvrtinu s prednošću 19:12. Iako su se gošće iz Tuzle pokušavale vratiti u meč, domaće igračice su kontrolisale rezultat i na poluvrijeme otišle s 41:32. U nastavku su košarkašice Taurusa dodatno pojačale ritam, dok je Jedinstvo uspjelo samo ublažiti poraz. Almedina Ahmić je bila fantastična te je uz 36 poena imala i 15 skokova.
U derbiju kola, košarkašice Čelika su svoju utakmicu igrale protiv sarajevskog Play Offa a spretnije gošće su slavile pobjedu rezultatom 66:76 (18:21, 12:14, 20:19, 16:22). Ajla Selimović je upisala 18 poena dok je raspoložena bila i Brittney Seymour koja je uz 12 poena imala i 17 skokova.