Članovi Atletskog kluba Zenica, Mesud Pezer i Amel Tuka, pobjedama su otvorili dvoransku sezonu.
Pezer je, u nedjelju, nastupio na „World Atletics Indoor Championships Beograd 22“ atletskom mitingu. Naš najbolji bacač kugle na ovom takmičenju je pobijedio s daljinom od 20,59m.
-Sretan sam što sam sezonu otvorio osvajanjem prvog mjesta na ovom turniru na kojem redovno učestvujem zadnjih nekoliko godina. Nadam se da će ova sezona takmičenja ići svojim normalnim tokom jer osjećam se spreman za velike rezultate u ovoj godini -kaže Pezer.
Dan ranije, Tuka je pobijedio u utrci na 400 metara koja se održala u Padovi. -Ovo je bila jedna od “laganijih” trka za mene što pokazuje i rezultat koji sam istrčao danas. Svaka pobjeda je jako važna, daje motiv i ulijeva samopouzdanje za naredne trke. Ono sto je zanimljivo u ovoj trci jeste da samo prošao jako sporo prvih 200m na 24.1s, tako da smo skoro spojio 2 kruga jednako sto je treneru a i meni odličan pokazatelj za naredne trke koje me očekuju na 800m -rekao je Tuka.