Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine dočekala je selekciju Sjeverne Makedonije u susretu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2022. godine u Gradskoj areni „Husejin Smajlović“ u Zenici.
„Zmajevi“ su zasluženo stigli do pobjede od 2:1. Izabranici Ive Kreze do prednosti dolaze u 8. minuti kad Josip Bošković neometan s par metara pogađa mrežu. Isti igrač udvostručuje prednost naše reprezentacije u 17. minuti. Golman Stanislav Galić je poslao loptu ka protivničkom šestercu za Boškovića koji glavom loptu pogađa mrežu iza leđa golmana Antonija Petrovskog.
Imali su reprezentativci BiH još pokušaja, dok su gosti najbolju priliku propustili u 18. minuti kad je Dandan iz penala pogodio prečku. Sjeverna Makedonija u 23. minuti smanjuje prednost a strijelac je bio Dragan Petrović. Drugo kolo na programu je sutra (3. februara) kad će se sastati Srbija-Bosna i Hercegovina i Sjeverna Makedonija-Rumunija.