Utakmica drugog pretkola Kupa Bosne i Hercegovine u kojoj su se sastali rukometaši visočke Bosne i trebinjskog Leotara završena je rezultatom 29:26 (13:13). Gosti iz Trebinja su tokom prvog poluvremena uglavnom bili u rezultatskoj prednost. Ipak pred sami kraj prvog dijela, domaći rukometaši su uspjeli anulirati prednost pa se na pauzu odlazi kod neriješenog rezultata 13:13. U nastavku je uslijedila bolja igra domaće ekipe koja je od samog početka imala blagu rezultatsku prednost od jednog ili dva gola razlike. Boljom igrom u završnici susreta domaćini su uspjeli da se odlijepe za konačnih 29:26. Bosnu su do pobjede predvodili Siniša Dragičević i Almir Osmanhodžić s po osam postignutih pogodaka. Po četiri su dodali Faruk Halilbegović i Salim Hasagić. Na golu je briljirao Irhad Alihodžić koji je uspio sakupiti petnaest uspješnih intervencija.
Rukometaši Gračanice su na domaćem terenu savladali ekipu Krivaje iz Zavidovića u okviru drugog pretkola Kupa BiH, rezultatom 35:29 (19:15). Najefikasniji u ekipi gostiju su bili Deni Velić sa šest i Ismir Salkić s pet postignutih pogodaka.