U Doboju kod Kaknja su se sastale ekipe Mladosti i Rudara a utakmica je završena rezultatom 1:1. poveli su „gosti“ pogotkom Vedina Kulovića a strijelac za izjednačenje bio je Anel Dedić. Nogometni klub TOŠK je u Tešnju savladao ekipu Orašja rezultatom 3:1 (2:0). Strijelci za domaćine su bili Benjamin Šehić, Slobodan Tomić i Irman Sejmenović. Goražde je na svom terenu minimalnim rezultatom 1:0 pobijedilo ekipu Simm-Baua. Strijelac jedinog pogotka s 11 metara bio je Mahir Karić u 74. minuti.
TOŠK je trenutno 5. na tabeli s 24 boda a u narednom kolu gostuje kod ekipe Jedinstva. Kakanjski Rudar ima 17 bodova i na 10. poziciji je prvenstvene tabele, slijedi domaća utakmica s ekipom Goražda. Simm-Bau je osvojio 11 bodova i nalazi se na 13. poziciji, idućeg vikenda će biti domaćini ekipi Travnika. Mladost ima tek 10 bodova i na predzadnjoj je poziciji na tabeli, slijedi gostovanje kod ekipe Igmana.
Zenički Čelik na gostovanju u Ustikolini nije uspio doći do pobjede. „Crno-crveni“ već u prvom poluvremenu ostaju s igračem manje, crveni karton dobio je Haris Šehić. Ipak, terenska inicijativa se isplatila te pogotkom Besima Kolića dolaze u vodstvo sredinom drugog dijela utakmice. Brojne sudijske greške dovode do nervoze na terenu. Šef stručnog štaba Čelika, Pavle Skočibušić je zbog prigovora dobio crveni karton nakon što su domaćini iz sumnjive situacije stigli do pogotka za konačnih 1:1. Čelik u nedjelju (14. novembar) na stadionu Kamberovića polje igra komšijski derbi s visočkom Bosnom.