Posljednja utakmica 24. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine odigrana je u nedjelju na stadionu Luke u Tešnju a sastali su se domaći TOŠK i zenički Čelik. Zbog saobraćajne nesreće na M17 kod Žepča i blokade prometa, gostujuća ekipa je kasnila te je utakmica počela sat vremena kasnije. „Crno-crveni“ su dominirali u prvom poluvremenu ali je Lazar Kulić bio siguran na golu TOŠK-a i branio udarce Anesa Mašića i Benjamina Ahmetspahića. Najbolju priliku za ekipu iz Tešnja u 33. minuti imao je Yahaya Musa Auwal ali je njegov udarac odbranio Adi Durmo. Početak drugog poluvremena se igrao na sredini terena. Rezervista Dino Dizdarević u 72. minuti koristi nespretnost odbrane Čelika nakon prekida te pogađa za 1:0. Glavni sudija Samir Sarajkić u 82. minuti dosuđuje (diskutabilan) jedanaesterac za domaćina, siguran s 11 metara bio je ponovno Dizdarević koji je pogodio za konačnih 2:0 (0:0).
Tuzlanska Sloboda je vodeća na tabeli s 57 bodova, Stupčanica je druga (52 boda) a Simm Bau četvrti (37). Čelik se nalazi na 9. poziciji (32), TOŠK je 12. (27) Rudar 13. (26), a posljednjeplasirana je ekipa Mladosti (14). U narednom kolu se sastaju: Čelik – Simm Bau, Bratstvo – Rudar, Mladost – Budućnost, Tomislav – TOŠK i Stupčanica – Zvijezda.
Utakmicu u Bihaću su igrali Jedinstvo i Mladost iz Doboja kod Kaknja a kod rezultata 2:0 za domaće u 77. minuti gosti su htjeli prekinuti igru nezadovoljni suđenjem. Ipak, na kraju duel u Bihaću je priveden kraju pobjedom domaćina 2:0 (1:0). Veoma bitnu utakmicu u borbi za opstanak odigrala su dva direktna konkurenta. U Kaknju je Rudar dočekao Zvijezdu, a konačan rezultat je glasio 1:1 (0:1). Gol za domaćina postigao je Anes Hrustanović u 78. minuti. U utakmici bez prevelikog rezultatskog značaja odigrali su BFK Simm Bau i Gornji Rahić, a konačan rezultat je bio 3:1 (1:1) za Simm Bau. Strijelci za ekipu iz Kosove kod Maglaja su bili: Predrag Vladić (2 gola) i Anez Vazda. Stupčanica iz Olova je upisala tri boda kod Gradine i nastavila utrku za prvo mjesto. Najprije je u 37. minuti pogodio Stefan Božić, a strijelac za konačnih 0:2 (0:1) bio je Vernes Islamagić u 76. minuti utakmice.