Utakmice 1. kola Premijer lige za rukometaše su odigrane proteklog vikenda. Maglaj je ugostio ekipu Izviđača iz Ljubuškog a konačni rezultat glasio je 26:33 (12:14). Aktuelni prvak Bosne i Hercegovine je kontrolisao igru svih 60 minuta i na kraju stigao do zaslužene pobjede. U redovima Maglaja Stanko Stanković i Velibor Manjić postigli su po šest pogodaka dok je jedan manje dodao Tarik Suljaković.
Gračanica je bila domaćin ekipi zavidovićke Krivaje. Prvi dio utakmice protekao je u ujednačenoj borbi, igralo se gol za gol a domaća ekipa je ta koja je uglavnom imala rezultatsku prednost. U 24. minuti Gračanlije stižu do tri gola prednosti, međutim s dva vezana pogotka Krivaja smanjuje zaostatak. Na pauzu se odlaze kod minimalne prednosti Gračanice od jednog gola razlike 11:10. Početkom drugog dijela gosti iz Zavidovića serijom 0:5 stižu do preokreta rezultata 13:16. U narednim minutama a sve do 54. minute uslijedila je ujednačena borba, gol za gol, kad su rukometaši Krivaje imali još uvijek dva gola prednosti 20:22. Serijom 5:1 u posljednjih šest minuta susreta ekipa Gračanice stiže do preokreta i pobjede s konačnih 25:23. Najefikasniji u redovima Krivaje bio je Marin Marić s devet postignutih pogodaka.
Čelik-Junior je u Gradskoj areni „Husejin Smajlović“ u Zenici odigrao premijernu utakmicu u najvišem rangu takmičenja a protivnik im je bila ekipa Konjuha. Utakmica je završila uvjerljivom pobjedom favoriziranih gostiju rezultatom 28:37 (12:18). Amel Džakmić postigao je osam pogodaka, Kerim Torlaković šest a jedan manje Adin Čosić.