Košarkaši zeničkog Čelika poraženi su na gostovanju u Čapljini rezultatom 80:75 (17:16, 22:15, 27:26, 14:18). Domaćini su imali minimalno vodstvo u prvoj četvrtini (17:16) a u drugoj dolaze i dvocifrene prednosti. Na odmor se odlazi kod rezultata 39:31. Zeničani u nastavku pružaju bolju igru. Posebno se to odnosi na posljednju četvrtinu kad u nekoliko navrata dolaze na minimalni zaostatak. Čeliku ipak ne polazi za rukom da napravi preokret, Čapljina je u finišu prisebnija i dolazi do druge pobjede u prvenstvu. Milivoje Božović postigao je za Čelik 25 poena uz 13 skokova dok je Haris Delalić dodao 20 koševa.
Zrinjski je do nove pobjede stigao na gostovanju kod Kaknja rezultatom 81:91 (22:22, 27:31, 17:11, 15:27). Prva četvrtina završena je rezultatom 22:22 a na odmor se otišlo kod 49:52. U trećem dijelu Kakanj prelazi u vodstvo, nakon 30. minuta igre vodi 66:64. Mostarci ponovo vode u posljednjem periodu, prave prednost, koju domaćin do kraja susreta nije mogao stići. U redovima Kaknja najbolji su bili Nemanja Gavranović (16 poena), Aldin Dželmo (15) i Mirza Velić (14).
Košarkašice Play Offa su do nove pobjede u bh. prvenstvu došle na svom terenu u utakmici s ekipom Jumpera iz Zenice, konačni rezultat glasio je 87:62 (23:21, 25:20, 26:5, 13:16). Najefikasnija u ekipi iz Zenice bila je Amna Kahrić (26 poena).
Ekipa ŽKK Čelika poražena je na gostovanju u Banja Luci kod Feniksa rezultatom 84:62 (21:17, 25:12, 19:18, 19:15). Gošće su se dobro držale u prvom periodu, od druge četvrtine Feniks preuzima inicijativu te pravi dvocifrenu razliku koju održavaju do kraja susreta. Ivana Branzovski i Sedina Halimić su postigle po 20 poena za „Crno-crvene“.