Rukometaši Hercegovine su u subotu u okviru 23. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine slavili novu domaću pobjedu ovaj put nad ekipom Krivaje rezultatom 31:27 (15:14). Prvi dio susreta protekao je uglavnom u ujednačenoj borbi. Do sredine prednost su uglavnom imali gosti iz Zavidovića a nakon 20. minute rezultatsku inicijativu su preuzeli domaćini. Hercegovina je na pauzu uspjela otići s minimalnom prednošću od jednog pogotka kod rezultata 15:14. Početkom drugog dijela malo bolja igra Hercegovine zahvaljujući kojoj domaćini stižu na plus tri gola prednosti. Ovu prednost Hercegovine je uspjela sačuvati do kraja za konačnih 31:27. Kod Krivaje najefikasniji su bili Sedžad Abdurahmanović s 13 i Faris Čolaković sa šest postignutih pogodaka.
Rukometaši Borca su slavili uvjerljivu pobjedu na gostovanju u Maglaju nad istoimenom ekipom rezultatom 26:34 (13:15). Iako je prvi dio susreta protekao u ujednačenom ritmu, gosti iz Banjaluke na pauzu su uspjeli otići s dva pogotka viška, kod rezultata 13:15. Početkom drugog dijela odlična partija Borca kojom gosti u 47. minuti stižu do plus devet golova viška 18:27. Do kraja nije bilo značajnijih promjena, gosti su uspjeli sačuvati prednost za na kraju konačnih 26:34. Kod Maglaja po šest pogodaka postigli su Edo Mehinagić i Adi Omeragić dok je jedan manje dodao Alen Ridžal.
Narednog vikenda će Krivaja biti domaćin ekipi Goražda dok Maglaj gostuje kod Leotara.