Košarkaši zeničkog Čelika su na svom parketu uvjerljivo poraženi od ekipe Proma iz Donjeg Vakufa, konačni rezultat glasio je 67:107 (13:23, 28:22, 8:30, 18:32). Prvo poluvrijeme bilo je ravnopravno. Igrači Proma utakmicu su prelomili u trećoj četvrtini a Zeničani nisu mogli odgovoriti na igru gostiju koji utakmicu rutinski privode kraju. Benjamin Bajramović postigao je 14, Emir Čerkezović 13 a Kristijan Tomić 12 poena za „Crno-crvene“. Dan nakon utakmice se pojavila informacija da Čelik zbog teške finansijske situacije napuštaju još dvojica igrača, Anes Podojak i Benjamin Bajramović. Upitno je s kojim igračkim kadrom će Zeničani nastupiti u narednom kolu, 8. januara, na gostovanju kod tuzlanske Slobode.
Utakmica između košarkašica Čelika i sarajevskog Play Offa završila je rezultatom 78:79 (14:19, 21:17, 26:11, 17:32). Sredinom posljednje četvrtine gošće prave veliku seriju od 0:10 i rezultat glasi 65:66. U narednim minutama ekipe se smjenjuju u vodstvu. Sarajke su na kraju bile spretnije i stigle do pobjede. Ajla Selimović je postigla 18, a Adna Omerdić i Almedina Ahmić po 17 poena.
Finalna utakmica Kupa Zeničko-dobojskog kantona za košarkaše će se odigrati sutra (srijeda, 5. januar) u visočkom KSC „Mladost“ a sastaju se Visoko i Kakanj. Utakmica počinje od 18 sati a ulaz je slobodan uz poštivanje epidemioloških mjera.