Na stadionu Kamberovića polje se igrao kantonalni derbi Druge lige FBiH – Grupa Centar između zeničkog Čelika i visočke Bosne. U prvom poluvremenu na terenu su dominirali „crno-crveni“ i stvarali prilike. Publika je više puta zvižducima izrazila nezadovoljstvo zbog sudijskih odluka a posebno u 31. minuti kad nije sviran kazneni udarac za Čelik. Domaći igrači nisu prestajali s presingom i do vodstva dolaze pogotkom Aladina Isakovića u 41. minuti. Nakon desetak minuta igre u drugom poluvremenu, nesigurni sudija Kenan Bekrić dosuđuje jedanaesterac za goste. Nakon ubacivanja s desne strane, golman Čelika Adis Nurković „boksuje“ loptu iz svog kaznenog prostora te nakon skoka pada na Isakovića i igrača Bosne. Bekrić je dosudio najstrožu kaznu a nedugo potom u teren ulaze nezadovoljni navijači Čelika te se utakmica prekida. Situacija na samom terenu se ubrzo smirila, navijači su se vratili na tribinu ali sudijska trojka je odbila da nastavi s utakmicom te se povukla u svlačionicu. Nakon konsultacija koje su trajale duže od pola sata, delegat Mršo Ahmedin je službenim predstavnicima obje ekipe rekao da je utakmica prekinuta. Utakmica će vjerojatno biti registrovana službenim rezultatom 0:3.

Protekle sedmice je na stadionu Bilino polje potpisan dvogodišnji ugovor o saradnji između kompanije Mozzart i Nogometnog kluba „Čelik“ Zenica, čime je Mozzart postao zlatni sponzor zeničkog kluba. – Nastavili smo našu misiju u Zenici, s ciljem da i klubovima koji nisu u najvišem rangu pomognemo u ostvarivanju ambicija. Vjerujemo da će se Čelik ekspresno vratiti u viši rang i da će ljubitelji nogometa u ovom gradu ponovo uživati u sjajnim mečevima -izjavila je Tamara Đajić, rukovodilac Sektora marketinga
u kompaniji Mozzart.

NK TOŠK je na gostovanju kod Jedinstva iz Bihaća slavio visoku pobjedu rezultatom 4:0. Strijelci su bili Ajdin Mujagić, te dva puta Arnel Delić i jednom Kenan Delić. Simm Bau i Travnik su odigrali odličnu utakmicu u kojoj je publika vidjela četiri pogotka. Travnik je bolje otvorio meč i u 26. te 51. minuti uspjeli postići golove i stići do vodstva od 0:2. Činilo se da bi gosti mogli da dođu do pobjede, ali je Simm Bau do kraja utakmice uspio da dođe do izjednačenja. Junak domaćeg tima bio je Dino Kalešić koji je postigao dva gola i tako je uspio da donese jedan bod svojoj ekipi. Kakanjski Rudar je na svom terenu s minimalnih 1:0 pobijedio ekipu Goražda. Strijelac je bio Vedin Kulović u 42. minuti. Mladost je na gostovanju kod Igmana poražena rezultatom 3:0.