Košarkaši Čelika došli su do prve pobjede u bh. prvenstvu. Tim Josipa Pandže bio je bolji od Mladosti iz Mrkonjić Grada rezultatom 91:76 (30:17, 29:21, 20:14, 12:24). Odlično su Zeničani otvorili susret i rezultat nakon prve dvije četvrtine je glasio 59:38. Ekipa Mladosti ni u nastavku igre nije mogla parirati domaćinu te je poraz bio neminovan. Milivoj Božović s 38 poena i 12 skokova bio je prvo ime susreta, Haris Delalić je dodao 15 poena. U ekipi Mladosti bolji od ostalih bili su Stefan Lakić (32 poena), Srđan Milanović i Filip Bakić (po 10 poena).
Košarkaši Kaknja su poraženi na gostovanju kod ekipe Bratunca rezultatom 78:63 (22:18, 22:15, 17:18, 17:12). Domaćin je imao kontrolu tokom cijelog susreta, nakon prvih 20 minuta na odmor se otišlo kod rezultata 44:33. Gosti u nastavku nisu uspjeli dovesti susret u rezultatsku neizvjesnost. Marko Rikalo (22 poena) i Aleksandar Danilović (17) istakli su se kod Bratunca, Aldin Muflizović (23) i Jackon Dubinski (14) poena kod Kaknja.
Košarkašice Jumpera su doživjele težak poraz u Zenici od favorizirane ekipe banjalučkih Orlova. Konačni rezultat glasio je 24:81 (2:17, 3:30, 12:18, 7:16). Za Orlove su najviše poena dale Darija Babić (16), Anđela Gligić i Vladinka Erak (po 15), Tamara Rajić i Dragana Domuzin (po 12). Kod Jumpera Amila Kahriman je postigla 7, a Amna Kahrić 5 poena.
Utakmica između košarkašica Jedinstva i Čelika je odgođena nakon što su pojedine Zeničanke dobile pozitivne testove na koronavirus. -Testirana sam i čekam rezultate, još dvije mlađe igračice su imale blaže simptome i one su prije dva dana izdvojene iz ekipe. Zvanično još ne mogu potvrditi ništa jer čekamo rezultate i upute HES-a. Smatram da je zdravlje igračica najbitnije. Što smo zajedno sa ekipom Jedinstva konstatovali i donijeli odluku o odgađanju ove utakmice. Apelujem i ostalim ekipama da budu korektni i da prate zdravstveno stanje svojih igračica -izjavila je trenerica „Crno-crvenih“, Aida Kalušić.