Više od 8.000 gledalaca na stadionu Bilino polje je protekle nedjelje uživalo u sjajnoj utakmici 1/8 finala Kupa Bosne i Hercegovine u kojoj su se sastali zenički Čelik i Radnik iz Bijeljine. Utakmica je, poput svih drugih u ovom takmičenju, počela minutom šutnje za sve stradale u zemljotresu u Turskoj i Siriji. U toku svih 90 minuta atmosfera na stadionu je podsjećala na utakmice „Zmajeva“ ali i „Crno-crvenih“ od prije četiri-pet godina. Obje ekipe su imale nekoliko prilika u prvom poluvremenu ali se na odmor otišlo kod rezultata 0:0. U drugom dijelu Čelik preuzima terensku inicijativu ali se Mirsad Šijerkić, Edin Durmiš, Ali Međuseljac ne snalaze najbolje pred golom sjajnog Nikole Lakića. Petnaest minuta prije kraja, u igru ulaze Fenan Salčinović i Mahir Karić te već u prvom napadu stvaraju izuzetnu priliku. Salčinović je ubacio loptu s lijeve strane a Karić je nepropisno oboren s leđa, međutim glavni sudija Josip Martinović (Čapljina) se nije oglasio. Samo desetak minuta kasnije Karić je ponovno u prilici za postizanje pogotka ali ovaj put nakon udarca glavom lopta se od stative odbija u gol-aut. Pristupilo se izvođenju penala u kojima su spretniji bili gosti iz Bijeljine, već spomenuti Lakić je odbranio udarce Selima Žune i Tarika Zukića te odveo Radnik u 1/4 finale Kupa BiH. Nakon eliminacije Bilinim poljem je i dalje odjekivalo „Volim te Čelik“ a domaći igrači su nagrađeni dugotrajnim aplauzom. Slijedi nastavak prvenstva u Drugoj ligi FBiH – Grupa centar, Zeničani žele od naredne sezone igrati u Prvoj ligi FBiH i tako doći još bliže povratku u Premijer ligu BiH gdje im je realno i mjesto. Trenutno su vodeći na prvenstvenoj tabeli a narednu utakmicu igraju u Maglaju kod ekipe Moševca u subotu, 4. marta.