Utakmice 6. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine su odigrane proteklog vikenda. Na stadionu Pod Vardom kakanjski Rudar je dočekao tim Čelika pred mnogobrojnom publikom među kojima je bilo i oko 500 navijača „Crno-crvenih“. Rudar dolazi do vodstva u 15. minuti. Nakon gužve u kaznenom prostoru gostiju iz Zenice, najbolje se snalazi Ahmed Hasanović i s pet metara pogađa za 1:0. Samo osam minuta kasnije Čelik stiže do izjednačenja. Emir Karalić je sjajno prošao desnom stranom i ubacio u kazneni prostor Rudara a Selim Žuna pogađa za 1:1. Čelik u 33. minuti dolazi do preokreta, Davud Arnautović prizemnim udarcem pogađa za 1:2. Rudar je nakon toga preuzeo inicijativu na terenu koja se na kraju i isplatila. Igrao se 65. minut kad je Anes Hrustanović ubacio za Hasanovića koji postiže svoj drugi pogodak za konačnih 2:2.
Drugi kantonalni derbi je odigran u Tešnju a utakmica između TOŠK-a i Mladosti završila je rezultatom 0:2 (0:0). Strijelci za ekipu iz Doboja kod Kaknja bili su Dževad Sijamija u 50. i Amil Helja u 75. minuti. U Maglaju je Simm Bau ugostio Hadžiće. Almin Alagić je u 13. minuti doveo goste u vodstvo. Ekipa iz Kosove kod Maglaja je ipak uspjela stići do izjednačenja i osvojiti jedan bod. Strijelac za 1:1 bio je Predrag Vladić u 65. minuti. Na tuzlanskom Tušnju Sloboda je bila domaćin Stupčanici a jedini pogodak za konačnih 1:0 postigao je Kenan Dervišagić u 30. minuti utakmice.
Narednog vikenda sastaju se: Čelik – Tomislav, Goražde – TOŠK, Gradina – Rudar, Mladost – Simm Bau i Stupčanica – Jedinstvo.