Utakmica 25. kola Premijer lige BiH za rukometaše odigrana u sjajnoj atmosferi u Zavidovićima, završila je rezultatom Krivaja – Iskra 34:27 (17:12). Domaći rukometaši su od samog početka utakmice nametnuli svoj tempo te već u 11. minuti imaju prednost od pet golova (8:3). U nastavku utakmice su gosti uspjeli izbjeći uvjerljiviji poraz. Najefikasniji u redovima Krivaje su bili: Haris Bašić, Eldar Mehić, Edin Sinanović i Faris Čolaković (svi po pet golova). Maglaj je ugostio ekipu Gračanice i slavio pobjedu rezultatom 29:24 (14:11).

Rukometaši tuzlanske Slobode plasirali su se na Final four Kupa Bosne i Hercegovine nakon što su u revanš susretu četvrtfinala nadigrali Krivaju iz Zavidovića rezultatom 28:24 (15:9). Sedžad Abdurahmanović je postigao sedam golova za Krivaju. Pored Slobode na završnicu Kupa su se plasirali i rukometaši: Izviđača CO iz Ljubuškog, Vogošće i Hercegovine iz Nevesinja.

Gosti su bolje otvorili utakmicu ali rukometaši Maglaja u 10. minuti stižu do prve prednosti (5:4). Igralo se „gol za gol“ sve do 29. minute kad domaći prave seriju od 2:0. Pitanje pobjednika bilo je riješeno već u 36. minuti kod rezultata 18:12. Boris Bosić je postigao 7 a Haso Ćosić 6 golova za Maglaj. Rukometaši Hercegovine su na svom terenu nadigrali visočku Bosnu rezultatom 33:25 (15:11). Faruk Halilbegović i Harun Nazifović su postiglo po pet golova za Bosnu. Derbi začelja odigran je u Gradačcu a završio je pobjedom domaćina nad ekipom Kaknja rezultatom 38:24 (17:11). Salih Delić je postigao devet golova za Kakanj.
U idućem kolu Maglaj gostuje kod Borca, Bosna će ugostiti Goražde, Kakanj je domaćin dobojskoj Slozi a Krivaja putuje kod ekipe Izviđača.