U derbi utakmici 20. kola Prvenstva BiH za košarkaše odigranoj u Gradskoj areni „Husejin Smajlović“ ekipa Čelika poražena je od Bosne Royal rezultatom 80:89 (18:23, 19:23, 22:20, 21:23). Gosti iz Sarajeva bolje su otvorili susret, vodili su tokom prvog dijela i na poluvremenu stekli prednost od devet razlike (37:46). Zeničani prijete u nastavku utakmice, ali Studenti imaju kontrolu. Tokom četvrtog perioda gosti prave i dvocifrenu razliku te na kraju dolaze do zaslužene pobjede. Najefikasniji u redovima Čelika bili su: Milivoje Božović (26 poena i 13 skokova), Haris Delalić (19, 10) i Haris Ćurevac (17).
Trebinjski Leotar je došao do pobjede na svom terenu protiv Kaknja rezultatom 104:83 (36:29, 15:22, 24:13, 29:19). Kakanjci su se dobro držali prvih 20 minuta igre i na odmor se otišlo rezultatom 51:51. Do dvocifrene prednost domaćini stižu u trećem periodu a u četvrtoj dionici Kakanj nema rješenja. Najbolji u ekipi Kaknja bili su Aldin Muflizović (34 poena) i Miloš Pajović (18).