Utakmice 29. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine su odigrane proteklog vikenda. Na zeničkom stadionu Bilino polje su se sastali Čelik i Gradina iz Srebrenika a utakmica je završila rezultatom 1:1 (0:0). Poveli su „Crno-crveni“ golom Lovre Muse u 61. minuti a samo tri minute kasnije Edis Husović je iz slobodnjaka iskoristio nespretnost odbrane Čelika te pogodio za konačnih 1:1. Kantonalni derbi su u Maglaju igrali Simm Bau i Rudar iz Kaknja. Anes Hrustanović u 10. minuti pogađa za vodstvo gostiju. Ipak, uskoro Simm Bau stiže do preokreta golovima Predraga Vladića (31. minut) u Hamze Martinovića (34.). Igrao se 51. minut utakmice u Maglaju kad je Vladić pogodio za 3:1. U posljednjim sekundama utakmice Hrustanović ponovno pogađa za konačnih 3:2 (2:1). Grupa navijača Rudara teško je podnijela sve što se dešava u Rudaru, pa su nakon poraza od Simm Baua natjerali igrače da skinu dresove, s porukom da nisu dostojni da ih nose.
U Goraždu je gostovala Stupčanica i stigla do nove pobjede. Već nakon prvog poluvremena ekipa iz Olova je vodila rezultatom 0:2, strijelac oba pogotka bio je Kemal Mujarić (9. i 16. minut). Na 0:3 povisuje Sedad Subašić u 57. minuti. Do kraja su domaći smanjili na 2:3 golovima Eldina Dučića i Tarika Haznadara. Na stadionu u Doboju kod Kaknja su igrali Mladost i Radnik iz Hadžića a gosti su vodili rezultatom 0:3 već nakon 19 minuta utakmice. Mladost je poraz ublažila preko Rijada Smole (51. minuti) a strijelac autogola za konačnih 2:3 (0:3) bio je Marcelo Kurevija.
Kod TOŠK-a u Tešnju je gostovala tuzlanska Sloboda. Poveli su Tuzlaci već u 4. minuti lijepim pogotkom Obrena Cvijanovića, te najavili dobar meč. Domaći su u par navrata pokušali da uzvrate, no nisu mogli do gola te je utakmica završila rezultatom 0:1 (0:1). Tuzlaci su u Tešnju, kolo prije kraja, proslavili titulu prvaka i povratak u Premijer ligu BiH.
Rudar je trenutno pretposljednji s 29 bodova, a mjesto iznad je Jedinstvo i u posljednjem kolu će se odlučivati o putniku u niži rang zajedno s Mladosti. Oba tima igraju na domaćem terenu. Rudar će ugostiti Mladost u kakanjskom derbiju i samo ga pobjeda ostavlja u ligi uz kiks Jedinstva koji u Bihaću igra s ekipom TOŠK-a. Stupčanica će u Olovu biti domaćin ekipi Gornjeg Rahića, na tuzlanskom Tušnju igraju Sloboda i Simm Bau dok će u Gradačcu utakmicu odigrati Zvijezda i Čelik.