Utakmicama 10. kola proteklog vikenda nastavljeno je takmičenje u okviru Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine. Kantonalni derbi na Gradskom stadionu u Maglaju su odigrali Simm Bau iz Kosove i zenički Čelik a „Crno-crveni“ su još jednom razočarali svoje navijače. Već u drugoj minuti domaćini nakon kornera dolaze do vodstva, na gol liniji Čelika loše su reagovali Eldar Sivac i Aladin Isaković koji je postigao autogol. Ekipa Simm Baua nastavlja s napadima a Čelik u više slučajeva spašava, sjajnim reakcijama, Adi Durmo na golu. Ipak, u 33. minuti odličnim šutom s distance, Anes Vazda postiže pogodak za konačnih 2:0. Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka, razočarani „Robijaši“ su pozdravili samo golmana Čelika dok su prema ostalim igračima uputili riječi nezadovoljstva. Uprava Kluba je, kako saznajemo, na mjesto šefa stručnog štaba, umjesto Armina Duvnjaka, postavila Nizaha Hukića.
U Banovićima su se sastali domaća Budućnost i Mladost iz Doboja kod Kaknja. Dževad Sijamija u 22. minuti dovodi Mladost u vodstvo ali domaćini u 44. minuti uspijevaju stići do izjednačenja preko Eldina Trumića. Strijelac za konačnih 2:1 (1:1) bio je ponovno Trumić u sudijskoj nadoknadi utakmice. Rudar je bio domaćin ekipi Bratstva iz Gračanice. Emir Tukić autogolom dovodi goste u vodstvo u 26. minuti a strijelac za konačnih 1:1 bio je Belmin Čehajić u 85. minuti utakmice. Utakmicu u Gradačcu su odigrali Zvijezda i Stupčanica a ekipa iz Olova je stigla do nove pobjede. Igrao se 25. minut kad je Fijad Mehanović pogodio za 0:1. Pogodak za konačnih 0:2 postigao je Adnan Alić u prvoj minuti drugog poluvremena. TOŠK je u Tešnju rezultatom 1:3 (0:0) poražen od ekipe Tomislava. Jedini pogodak za domaćine postigao je Nikola Marmat.
U narednom, 11. kolu, Čelik na Bilinom polju dočekuje tuzlansku Slobodu, TOŠK gostuje u Gračanici, Mladost će biti domaćin ekipi Gradine, Simm Bau putuje u Tomislavgrad, kantonalni derbi u Olovu će igrati Stupčanica i Rudar.