Utakmica 11. kola Lige 12 igrana u SD „Arena“ Gradiška između ŽKK Kozare i KK Jumper završila je rezultatom 33:77 (15:9, 6:23, 6:26, 6:19). Sve košarkašice iz obje ekipe su upisale određenu minutažu. Zeničanke su sigurnom igrom od samog početka držale prednost i na kraju stigle do uvjerljive pobjede te opravdale ulogu favorita. Najefikasnije su bile: Jelena Kapisoda (23 poena), Elma Feukić (13), Adna Omerdić (12), Sajra Huskanović (10) i Aleksandra Begenešić (10). Jumper je trenutno na omjeru od osam pobjeda i tri poraza.
U Gradskoj areni „Husejin Smajlović“ Zenica derbi utakmicu ovog kola su odigrale domaće košarkašice Čelika i trebinjskog Leotara a konačni rezultat glasio je 73:64 (19:24, 17:19, 17:8, 20:13). Sigurnom igrom u posljednje dvije četvrtine, Zeničanke su stigle do 9. pobjede u do sad 11 odigranih utakmica. Sara Heljić je upisala 24 poena uz 15 skokova, Ajla Selimović je postigla 16 a Berina Mustafica 14 poena.
Košarkaši sarajevske ekipe Bosna Meridianbet ostvarili su novu pobjedu u prvenstvu Bosne i Hercegovine. U Skenderiji su bili bolji od ekipe Orlovik Nansi iz Žepča, konačan rezultat bio je 88:77 (28:18, 17:20, 26:18, 17:21). Sarajlije su vodile tokom čitavog meča, a posebno značajna prednost bila je u drugom dijelu utakmice. Gosti iz Žepča nisu mogili parirati kvalitetnijem protivniku koji utakmicu mirno privodi kraju u svoju korist. Kod Orlovika najbolji igrač bio je Ramo Rizvić s 30 poena.