Nogometaši zeničkog Čelika su nastavili uspješan niz i sve bliže su cilju koji je rukovodstvo postavilo pred ekipu, plasmanu u rang više. Snažna kiša i natopljen teren na Gradskom stadionu u Maglaju nisu stvarali probleme „Crno-crvenima“ koji su već na početku utakmice riješili pitanje pobjednika. Igrao se 5. minut kad je Mirsad Šijerkić nakon ubacivanja s desne strane glavom pogodio za 0:1. Samo dvije minute kasnije, mladi Edin Durmiš s desetak metara precizno pogađa za 0:2. U 15. minuti, nakon sjajne akcije Zeničana, Durmiš pogađa ali pomoćni sudija podiže zastavicu te označuje diskutabilni ofsajd. Ipak, u 23. minuti golman Natrona Dejan Jaćimović po treći put vadi loptu iz svoje mreže a strijelac je ponovno bio Durmiš. Ali Međuseljac je prelijepim šutem s više od 20 metara u 65. minuti pogodio za konačnih Natron – Čelik 0:4 (0:3). Čelik se trenutno nalazi na 2. poziciji s dva boda manje od ekipe Koline. Novi izazov Zeničani imaju već u srijedu (5. oktobar) kad će na Bilinom polju ugostiti lidera 1. Lige FBiH, ekipu GOŠK-a iz Gabele, u okviru 2. kola Kupa FBiH. Ova utakmica počinje od 17 sati.