Na Jahorini su nedavno održana takmičenja koja su označila kraj ovogodišnje takmičarske skijaške sezone u Bosni i Hercegovini. Članice skijaškog kluba Zenica 2010, Dajra Duraković i Tajra Šahbazović sezonu su okončale na najbolji mogući način. Juniorska reprezentativka BiH, Dajra Duraković, prvog dana na Otvorenom prvenstvu Republike Srpske u kategoriji U-14 osvojila je prvo mjesto u slalomu. Drugog dana je na Državnom prvenstvu osvojila zlatnu medalju u istoj disciplini. Njena klupska kolegica Tajra Šahbazović u kategoriji U-16 izborila je srebrenu medalju. U disciplini veleslalom U-14 na Državnom prvenstvu Dajra se okitila još jednom zlatnom medaljom. Ovogodišnju takmičarsku sezonu najbolja mlada bh. skijašica Dajra Duraković okončala je još jednom zlatnom medaljom, pobijedila je u veleslalomu na Otvorenom prvenstvu Republike Srpske u kategoriji U-14.