Utakmica između ekipa Čelika i Ilijaša je odigrana pred 1.000 gledalaca na stadionu Bilino polje a „Crno-crveni“ su upisali još jednu visoku pobjedu u nizu rezultatom 4:0 (0:0). Gosti su u prvom poluvremenu uspješno odolijevali napadima Čelika i pritom stvorili i dvije izgledne prilike iz kontranapada. Domaćini u drugom dijelu ulaze s ciljem da što prije postignu pogodak, a to im se isplatilo u 52. minuti. Fenan Salčinović je ubacio iz kornera, Ali Međuseljac glavom pogađa lijevu stativu, a na odbijenu loptu natrčao je Aladin Isaković i pogodio za 1:0. Samo tri minuta kasnije s desne strane nakon prekida sjajno je ubacio kapiten Čelika i najbolji pojedinac utakmice Salčinović, a Mirsad Šijerkić s pet metara glavom postiže gol za 2:0. Čelik nastavlja s napadima a igrala se 71. minuta kad je Eldar Sivac ubacio s desne strane, a Davud Arnautović sa sedam metara pogađa za 3:0. Posljednji gol na utakmici postigao je Mahir Mehić u 78. minuti prizemnim šutem sa šesnaest metara. „Crno-crveni“ u narednom kolu koje je na rasporedu sutra (srijeda, 10 maj) gostuju kod ekipe sarajevske Mošćanice. Do kraja prvenstva je ostalo još pet kola, Čelik je prvi na tabeli sa 66 osvojenih bodova (21 pobjeda, tri remija i jedan poraz) i impresivnom gol razlikom od 73 postignuta gola i tek 10 primljenih. Visočka Bosna na drugom mjestu ima 54 boda.
NK GOŠK Gabela novi je prvak Prve lige FBiH. Pet kola prije kraja Gabeljani su i matematički osigurali naslov, a za to im je bio dovoljan gostujući remi protiv Simm Baua a utakmica je završila rezultatom 1:1 (0:1). Utakmica u Olovu je završena rezultatom Stupčanica – Gradina 2:1 (1:1). Do prednosti Stupčanica dolazi već nakon 15 minuta igre, a eurogol je postigao Aldin Hrvanović. Devet minuta kasnije gosti dolaze do izjednačenja preko Slavena Stjepanovića. Drugo poluvrijeme ponudilo je još jedan pogodak koji je ostavio sva tri boda u Olovu. Igrala se 67. minuta kada je strijelac bio Munib Karahmetović. Poslije ove utakmice Stupčanica je na 5. mjestu s 40 bodova, a Gradina je osma s četiri manje. Kantonalni derbi u Doboju kod Kaknja završio je uvjerljivom pobjedom domaćina, konačni rezultat glasio je Mladost – TOŠK 3:0 (0:0). Strijelci su bili Safet Čago i Faruk Jusić (2 gola). I druga ekipa iz Kaknja je stigla do pobjede, utakmica u Lukavcu između Radničkog i Rudara završila je rezultatom 0:3 (0:1). Golove su postigli Armin Imamović (2 gola) i Adin Hubanić. Sljedećeg vikenda se sastaju: Rudar – Mladost, Tomislav – Simm Bau, Zvijezda – Stupčanica i TOŠK – Hadžići.