Proteklog vikenda su odigrane utakmice 1. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine. U derbiju kola odigranom u Olovu sastali su se Stupčanica i Čelik a konačni rezultat glasio je 1:1 (1:1). Na tribini stadiona Danac prisutno je bilo nešto više od 500 gledalaca dok su navijači Čelika, popularni „Robijaši“, njih oko 250 utakmicu promatrali iza ograde na obližnjoj cesti. Ove dvije ekipe su, uz tuzlansku Slobodu glavni favoriti za plasman u Premijer ligu. Čelik je bolje otvorio utakmicu, imao više loptu te bio opasniji. Igrao se 22. minut kad je novajlija Anes Mašić iz slobodnog udarca sa skoro 30 metara postigao pogodak kakav se rijetko viđa na bh. stadionima. Domaća ekipa do izjednačenja je stigla u 44. minuti a strijelac za konačnih 1:1 bio je Fijad Mehanović.

Parovi sljedećeg kola koje je na rasporedu ovog vikenda: Simm Bau – Budućnost, Rudar – Goražde, Tomislav – Stupčanica, Čelik – Radnik, Gornji Rahić – Mladost i TOŠK – Gradina.

U toku drugog poluvremena Stupčanica je bila opasnija na terenu ali nije uspjela postići pogodak za potpuni preokret.
U Doboju kod Kaknja su se sastali Mladost i Goražde a uspješniji su bili gosti. Berin Alić u 4. minuti pogađa za 0:1. Igrao se 30. minut kad je Faris Handžić povisio na 0:2 iz kaznenog udarca. Pogodak za konačnih 1:2 postigao je Pavle Bonić u 55. minuti. Na tuzlanskom stadionu Tušanj su utakmicu odigrali Sloboda i kakanjski Rudar a konačni rezultat je glasio 3:2 (0:1). Rudar do prednosti dolazi već u 3. minuti autogolom Nermina Mujkića. Dino Kalesić s dva brza pogotka (53. i 54. minut) dovodi Slobodu do vodstva. Kenan Dervišagić u 83. minuti pogađa za 3:1 a strijelac za konačnih 3:2 bio je Omer Musić u 91. minuti utakmice. Utakmica u Banovićima između Budućnosti i TOŠK-a završila je rezultatom 2:1 (0:0). Jedinstvo u Bihaću je dočekalo ekipu Simm Baua u utakmici koja je završila rezultatom 2:2 (1:2). Strijelac oba gola za ekipu iz Kosove kod Maglaja bio je Sergej Vitonji.