Derbi utakmica 19. kola Prve lige FBiH odigrana u Kaknju završila je pobjedom Posušja od 0:2. Rudar je prvi gol primio već u 17. minuti, a za konačnih 0:2 pogodio je Kristijan Sesar u sudijskoj nadoknadi utakmice. TOŠK je na svom terenu s minimalnih 1:0 bio bolji od ekipe Orašja, strijelac u 35. minuti je bio Ajdin Mujagić. Ekipa iz Tešnja ostaje na drugoj poziciji s tri boda manje od Posušja. Nogometaši iz Kosove kod Maglaja su na svom terenu s rezultatom 1:0 bili bolji od Slavena iz Živinica. Strijelac za Vis Simm-Bau bio je Selmir Mahmutović. Parovi narednog kola: Jedinstvo – TOŠK, Vis Simm-bau – Rudar Kakanj. Nastavljeno je takmičenje i u kantonalnoj ligi. Lider na tabeli, zenički Čelik došao je do 10. pobjede u nizu. Strijelac za konačnih 0:1 na utakmici u Novom Šeheru bio je Aidin Mahmutović. Ostali rezultati 10. kola: Fortuna – Vareš 4:0, Borac – Napredak 3:4, Nemila – Žepče 0:0, Sporting – Proleter 3:4.