Kantonalni derbi Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine u Tešnju su odigrali TOŠK i kakanjski Rudar a konačni rezultat glasio je 1:0 (0:0). Jedini pogodak na utakmici postigao je Arnel Delić u 75. minuti. Utakmica u Srebreniku između Gradine i Vis Simm-Baua završila je rezultatom 1:0 (0:0) a jedini pogodak na utakmici postigao je Eldin Mehmedović u 55. minuti. Mladost je u Doboju kod Kaknja poražena od Budućnosti iz Banovića rezultatom 1:3 (0:1). Gol za domaće u 60. minuti je postigao Anel Dedić. TOŠK je trenutno na 3. poziciji prvenstvene tabele, Rudar je 10., Simm-Bau 11. dok je Mladost posljednjeplasirana.
Čelik je na dalekom gostovanju u Vitkovićima kod ekipe Azota odigrao vrlo dobru utakmicu ali bez pogodaka. Redoslijed na tabeli Druge lige Federacije Grupa centar: prva je Stupčanica, potom slijede visočka Bosna, Čelik, Borac iz Jelaha, Krivaja, Moševac. Narednog vikenda na Bilinom polju gostuje ekipa maglajskog Natrona.