U poljskom Torunu je održano Evropsko dvoransko prvenstvo u atletici na kojem su nastupila trojica naših atletičara.
Mesud Pezer je u kvalifikacijama kuglu bacio na daljinu od 20.30 metara. U finalu je imao samo jedan ispravan hitac (19.77 m) i takmičenje završio na 8. mjestu. -Trebao sam mnogo bolje baciti kuglu ali jednostavno nije bila moja večer. Kao osmi trenutno u Evropi, nastavljam vrijedno raditi i pripremati se za naredne turnire, a posebno za vrhunac ove sezone, Olimpijske igre -izjavio je Pezer nakon takmičenja.
Amel Tuka slavio je pobjedu u dvije kvalifikacione utrke na 800 metara. U finalnoj utrci završio je na petom mjestu s vremenom 1:47.37, što mu je najbolji rezultat u karijeri kad je u pitanju dvoransko prvenstvo. Našem najboljem atletičaru ovo je bilo četvrto učešće u na Evropskim dvoranskim prvenstvima, a najbolji rezultat do sad je ostvario prije dvije godine u Glasgowu kada je bio šesti. Abedin Mujezinović se nije uspio plasirati u polufinale.