Utakmice 20. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine su odigrane proteklog vikenda. Na zeničkom stadionu Bilino polje sastali su se Čelik i ekipa Gornji Rahić pred nešto više od 1.200 gledalaca. Ali Međuseljac u 3. minuti sjajno prolazi desnom stranom te ubacuje u peterac gostiju gdje se najbolje snalazi Aladin Isaković te pogađa za 1:0. Zeničani nastavljaju s pritiskom a Emir Bahor na golu gostiju je u nastavku prvog poluvremena sjajno odbranio udarce Anesa Mašića i Međuseljca. Ipak, Mašić na samom početku drugog poluvremena (igrao se 47. minut) nakon odlične asistencije Eldara Sivca pogađa za 2:0. Potom, u nekoliko navrata ponovno Bahor na golu G. Rahića sjajno brani udarce „Crno-crvenih“. Igrao se 77. minut kad je, nakon kontranapada gostiju, lopta pogodila Isakovića u ruku a sudija Denis Limov dosudio kazneni udarac za goste. Šutirao je Senad Bošnjaković a Adi Durmo njegov udarac brani, na odbijenu loptu ponovno natrčava Bošnjaković ali Durmo sjajnom paradom brani i taj udarac. Pogodak za konačnih 3:0 (1:0) postigao je Međuseljac u 31. minuti.

Juniori zeničkog Čelika nastavljaju pohod ka Premijer ligi BiH. Protekle nedjelje su na „B“ terenu Kamberovića polja savladali direktnog konkurenta za vrh tabele, ekipu Romarija iz Viteza s rezultatom 3:1 (0:0). „Crno-crveni“ nakon 20 odigranih utakmica imaju maksimalnih 60 bodova uz fantastičnu gol razliku 113:5. Romari je drugi na tabeli s 10 bodova manje.

Kantonalni derbi su odigrali Simm Bau i Stupčanica iz Olova. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka a Stefan Božić u 61. minuti dovodi Stupčanicu u vodstvo. Samo sedam minuta kasnije Ševkija Resić pogađa za 1:1. U samoj završnici utakmice, Božić svojim drugim pogotkom donosi nova tri boda za ekipu iz Olova i nastavlja njihovu borbu s tuzlanskom Slobodom za plasman u rang više. Bratstvo je u Gračanici bilo domaćin ekipi Mladosti iz Doboja kod Kakanja, Edis Smajić i Anis Devedžić su bili strijelci za domaćina u utakmici koja je završila rezultatom 2:0 (1:0). Rudar je u Kaknju ugostio ekipu banovićke Budućnosti u utakmici koja je završila rezultatom 4:3 (4:0). Igrao se 19. minut kad je Belmin Kobilica postigao prvi gol za Rudar. Idriz Džafić golovima u 23. i 32. minuti povećava vodstvo na 3:0 a strijelac za 4:0 bio je Adin Hubanić u 42. minuti utakmice. Iako su gosti u drugom poluvremenu postigli tri pogotka, bodovi ostaju u Kaknju a Rudar je produžio nadu da će i iduće sezone igrati u Prvoj ligi FBiH. U Tešnju su igrali TOŠK i Hadžići. Faver Hurtado Ramirez je u 59. minuti pogodio za 1:0. Gosti u 79. minuti stižu do pogotka te se utakmica završava rezultatom 1:1 (0:0).
Parovi narednog kola: Čelik – Rudar, Hadžići – Simm Bau, Mladost – TOŠK, Stupčanica – Sloboda.