U zeničkom Hotelu „Dubrovnik“ ovog četvrtka (23. april) će biti održan 11. Međunarodni salon vina i gastronomije „Vinozeus – Zenica 2026“. Salon predstavlja nastavak misije na promociji konzumacije vina, koju uspješno provode više od dvije decenije u objektima: restoran Dubrovnik, hotel Dubrovnik, restoran Trubadur i vinoteka Barrique. Cilj je unapređenje i podizanje vinske kulture u okruženju tačnije na prostoru centralne Bosne. Na jučer (ponedjeljak, 20. april) održanoj konferenciji za medije, novinarima su se obratili: voditeljica prodaje hotela Dubrovnik Rahela Hadžiefendić, voditelj restorana Dubrovnik Ejub Dervišević i voditeljica hotela Dubrovnik Lejla Jurlina.
Jurlina je istakla da će posjetitelji imati priliku kušati između 250 odabranih etiketa vina kao i domaće gastro delicije. Dodala je na kraju da će ovogodišnji Salon za posjetioce biti otvoren od 17 sati. Cijena ulaznice je 30 KM a zainteresovani ih mogu nabaviti na recepciji zeničkog hotela Dubrovnik.
– Kao i svake godine, naši izlagači će omogućiti neogračinu degustaciju vina u prijatnom okruženju restorana Trubadur, popraćeno gastro kutkom. Vinozeus za nas, kao firmu, predstavlja jedno od najvećih dostignuća i uspjeha. Ponosni smo što usprkos izazovima tržišta naša firma ostaje dosljedna i još uvijek s puno entuzijazma i ljubavi organizuje Vinozeus -istakla je Hadžiefendić te dodala da se već niz godina na ovom salonu izgrađuju poslovni i prijateljski odnosni s izlagačima.
– Tokom godina je stvorena i baza posjetitelja te nam je drago što se svake godine ona povećava te što ispunjavamo njihova očekivanja. Pored naših stalnih izlagača svake godine posjetiteljima predstavimo i neke nove. Tako će biti i ove godine. Do sad je potvrđen dolazak 21 vinarije iz Bosne i Hercegovine, Slovenije, Hrvatske, Srbije i Crne gore. Ove godine imamo i dva predstavnika žestokih pića, jednog izlagača ugostiteljske opreme te 10 izlagača u gastro dijelu -istakla je Hadžiefendić.
Dervišević je dodao da će ove godine biti prisutne i vinarije koje su se na Vinozeusu predstavljale prije 5-6 godina.



