Nogometna „A“ reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je u subotu na Astana Areni u Nur Sultanu selekciju Kazahstana rezultatom 0:2 (0:1) u susretu 6. kola grupe D kvalifikacija za SP 2022. „Zmajevi“ su od početka utakmice imali terensku inicijativu i loptu u svom posjedu, što se isplatilo u 25. minuti. Miroslav Stevanović je odlično centrirao s desne strane na peterac, a Smail Prevljak glavom loptu proslijedio u mrežu za 0:1. Do kraja prvog poluvremena reprezentacija Bosne i Hercegovine je nastavila s napadima ka protivničkom golu, ali se rezultat nije mijenjao. U drugom poluvremenu slična slika na terenu i nakon nekoliko pokušaja naši reprezentativci drugi gol postižu u 66. minuti a strijelac je još jednom bio Prevljak.
Na tabeli kvalifikacione grupe D, naša reprezentacija se nalazi na 3. mjestu sa šest bodova iz pet odigranih utakmica. Prva je Francuska (12 bodova iz šest utakmica) a druga Ukrajina (8, 6). Reprezentacija Bosne i Hercegovine će naredni meč u kvalifikacijama odigrati 12. oktobra u Lvivu protiv Ukrajine.