Utakmici 8. kola Lige 12 za košarkašice odigrana pred skoro 400 gledalaca u Gradskoj areni „Husejin Smajlović“ u Zenici završena je rezultatom KK Jumper – ŽKK Play Off 60:58 (17:10, 12:17, 17:15, 14:16). Gošće su imale početno vodstvo od 0:2 ali su „Jumperice“ uspjele preokrenuti rezultat do kraja prve četvrtine. Nakon izuzetno napetih narednih perioda igre, u posljednjih pet minuta košarkašice Jumpera imaju prednost te dolaze do pete pobjede u prvenstvu. Najefikasnije u zeničkoj ekipi su bile: Amna Kahrić (17 poena), Elma Feukić (16) i Adna Omerdić (11).
Utakmica u Banovićima između RMU i Čelika završena je uvjerljivom pobjedom gošći rezultatom 76:92 (17:19, 15:27, 20:14, 24:32). Ajla Selimović i Berina Mustafica su postigle po 24 poena, Sara Heljić je uz 20 poena imala još 17 skokova i osam asistencija.
U dvorani na Pecari u Širokom Brijegu odigrana je utakmica 10. kola košarkaškog Prvenstva BiH a domaća ekipa HKK Široki je savladala KK Orlovik Nansi iz Žepča rezultatom 80:59 (27:12, 17:16, 16:18, 20:13). Domaćini su opravdali epitet favorita i stigli do devete uzastopne pobjede u ovoj sezoni te zadržali lidersku poziciju na tabeli, dok je Orlovik upisao peti poraz. Kod Orlovika je najraspoloženiji bio Emir Preldžić s ubačenih 15 poena, uz 11 asistencija i šest skokova. Abas Delić je ubacio 14, Ramo Rizvić 11 a Amar Mehić 10 poena.