Seniorska ekipa Atletskog kluba Zenica odbranila je titulu prvaka države. Takmičenje je održano na stadionu Kamberovića polja a izabranici šefa stručnog štaba, Mehmeda Skendera, sakupili su 50 bodova te nastavili dominaciju na bh. atletskoj sceni. Drugo mjesto osvojio je AK Sarajevo (44), treća je Sloboda Tehnograd (37), Borac je zauzeo 4. mjesto (34) a Novi Grad-Sarajevo je na kraju prvenstva bio 5. (29).

Abedin Mujezinović slavio je pojede u utrkama na 400 m i 800 m. Dejan Mileusnić pobijedio je bacanju koplja, dok je Hamza Alić bio treći u kugli. Odličan nastup i pored povrede imao je Sedin Heco osvajanjem 2. mjesta u skoku u dalj i pobjedom u troskoku. Maid Redžić je bio najbolji u skoku u vis.
U konkurenciji seniorki titulu prvaka osvojile su članice AK Sarajevo (48,5), slijede Novi Grad-Sarajevo (44), AK Zenica (43,5), Borac (35) i Sloboda Tehnograd (20).