Nogometna reprezentacija BiH je na otvorenju ovogodišnje UEFA Lige nacija remizirala na gostovanju u Firenci. Iako su reprezentativci Italije ofanzivnije ušli u utakmici, „Zmajevi“ su uspjeli stvoriti nekoliko izglednih prilika. Igrao se 27. minut kad je Edin Višća šutirao malo iznad gola. Armin Hodžić u 53. minuti pogađa stativu gola Gianluigia Donnarumme. BiH do prednosti dolazi u 57. minuti. Višća je izveo korner, Toni Šunjić asistira a Edin Džeko šalje loptu u mrežu za 0:1.
Ipak „Azzurri“ dolaze do izjednačenja u 67. minuti. S ivice kaznenog prostora šutira Stefano Sensi a lopta se odbija od našeg beka te prolazi pokraj Ibrahima Šehića. Iako su obje ekipe stvarale prilike, rezultat je ostao 1:1. Igrali su: Šehić, Cipetić, Šunjić, Saničanin, Kolašinac (83. Ćivić), Cimirot, Hadžiahmetović, Gojak, Višća (86. Milošević), Džeko, Hodžić (77. Bešić). – Čestitam igračima na veoma dobroj igri i na rezultatu. Pogotovo jer je došao u jednoj teškoj situaciji kad nismo mogli da računamo na nekoliko igrača. Drago mi je zbog ovih momaka što smo napravili dobar rezultat i odigrali odlično utakmicu koja je bila jako zahtjevna. Bili su na visini zadatka 90 minuta, a to će nam biti potrebno i u narednim susretima –rekao je naš selektor, Duško Bajević.
Naši reprezentativci su sinoć na stadionu Bilino polje ugostili Poljsku. Raspored narednih utakmica: BiH – Nizozemska (11. oktobar), Poljska – BiH (14. oktobar), Nizozemska – BiH (15. novembar), BiH – Italija (18. novembar).