Odigrane su utakmice 4. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine. Na zeničkom stadionu Bilino polje pred nešto više od 2.500 gledalaca sastali su se Čelik i Zvijezda iz Gradačca a gosti su na ovoj utakmici dva puta pogađali vlastitu mrežu. Igrao se 3. minut kad je nakon ubacivanja Nedima Smajlovića s lijeve strane nespretno reagovao Mihailo Buišić te pogodio za 1:0. „Crno-crveni“ su nastavili s presingom. Igrao se 10. minut kad je šut Alija Međuseljca izblokiran. Samo dva minuta kasnije Talha Tabaković šutira malo iznad gola gostiju. U 23. minuti, nakon izuzetno grubog starta gostujućeg igrača Azera Kozića nad Harunom Vardom, sudac Ante Padro je pokazao samo žuti karton te izazvao negodovanje publike i stručnog štaba Čelika. Zeničani su imali posjed i stvarali poluprilike ali sljedeći gol je postignut tek u 49. minuti. Ponovno je u kazneni prostor gostiju lopta ubačena s lijeve strane a Ajdin Avdić loše reaguje te postiže autogol i dovodi Čelik u vodstvo od 2:0. Gosti su najbolju priliku imali u 62. minuti ali je Adi Durmo sjajno reagovao nakon udarca Kadira Pepića. Aladin Isaković je u 80. minuti šutirao iz nepovoljne pozicije a Azur Aljkanović na golu Zvijezde uspijeva loptu izbaciti u korner. Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja te se rezultat nije mijenjao.
Ove srijede (11. septembar) na rasporedu je polufinale Omladinskog kupa NSZDK. Utakmicu u Jelahu, s početkom u 16:30, odigrat će domaći Borac i Rudar iz Breze. Omladinci Čelika su, voljom žrijeba, slobodni.
Stupčanica je u Olovu bila domaćin ekipi Tuzla Cityja pred 800 gledalaca koji su pogotke vidjeli tek u drugom poluvremenu. Igrao se 54. minut kad je Tarik Haznadar pogodio za 1:0. Strijelac za konačnih 2:0 (0:0) bio je Dino Kalesić u 71. minuti. U Tešnju su igrali TOŠK i Tomislav a nešto više od 500 gledalaca je zadovoljno napustilo gradski stadion Luke. Aleksandar Milaković je doveo TOŠK u vodstvo u 64. minuti. Igrala se sudijska nadoknada drugog poluvremena kad je Nemanja Stjepanović pogodio za konačnih 2:0 (0:0).
Parovi 5. kola koje je na rasporedu sljedeći vikend: Radnik – Čelik, Bratstvo – Stupčanica i Tuzla City – TOŠK.