Proteklog vikenda su odigrane utakmice 3. kola Prve lige FBiH. Na stadionu Pirota domaći Travnik je ugostio zenički Čelik pred 3.000 gledalaca od čega je većina bila navijača „Crno-crvenih“ tako da su se nogometaši Čelika u samom početku osjećali kao da su na svom terenu. Prvo poluvrijeme je obilježila oprezna igra s obje strane, uz minimalan rizik, ali je najizgledniju priliku imao Anes Mašić. Igrao se 13. minut kad je iz dobre pozicije šutirao s 15-ak metara. Na žalost navijača Čelika, njegov udarac je blokiran od strane domaće obrane. Travnik je u 38. minuti imao priliku za vodstvo ali se lopta odbila od prečke. U 44. minuti Harun Vardo je pokušao udarcem s distance iznenaditi golmana Travnika, ali lopta odlazi iznad prečke. Čelik je imao izglednu priliku za vodstvo u 59. minuti. Golman Travnika Alem Mujezinović napravio je grešku nakon udarca Zeničana – lopta mu je ispala iz ruku, ali, nažalost, u tom trenutku nije bilo nijednog igrača Čelika na pravom mjestu da iskoristi ovu šansu i postigne pogodak. Sumnjiva situacija je zabilježena u 73. minuti kada u kaznenom prostoru pada Mašić, ali sudac ne pokazuje na bijelu tačku. U protestu na ovu odluku sudije najburnije je na klupi reagovao Kenan Horić koji je dobio žuti karton. Gol odluke postignut je u 85. minuti, kada odličnim šutom s distance Hamza Gasal pogađa za konačnih 1:0 (0:0).
Gradonačelnik Fuad Kasumović je prošle srijede primio u radnu posjetu predstavnike NK „Čelik“ Zenica. Ovaj susret je samo jedan u nizu sastanaka koji su se organizirali u Gradskoj upravi u posljednjih nekoliko mjeseci, a sve u cilju poboljšanja općeg stanja u Klubu i jačanja uloge Gradske uprave u tom kontekstu. Kasumović je, između ostalog, naglasio da je Grad Zenica preuzeo Reprogram dugovanja prema Poreznoj upravi te da planira u narednom budžetu izdvojiti dodatnih milion KM za Čelik ako Klub bude u prilici da se bori za povratak u Premijer ligu.
U Tomislavgradu gostovala je ekipa Stupčanice iz Olova a trenutak odluke dogodio se u 90. minuti. Imale su obje ekipe nekoliko jako dobrih prilika u toku utakmice, ali mreže su mirovale. Tako je bilo sve do 90. minute kad je golman Tomislava Ivan Sabljo napravio veliku grešku. Nakon povratne lopte, Sabljo je krenuo driblati te je loše ispucao loptu što je iskoristio Elmir Šehić i pogodio za konačnih 0:1 (0:0). Tešanjski TOŠK je svoju utakmicu odigrao na gostovanju kod ekipe Gornjeg Rahića i nes(p)retno ostao bez pobjede. Ekipa iz Tešnja pogotkom Elvisa Bibića u 40. minuti dolazi do vodstva. Na 0:2 povisio je u 54. minuti Ševkija Resić pogodivši iz kaznenog udarca. Domaćini ipak stižu do boda golovima Eldina Mehmedovića u 68. i 71. minuti utakmice.
Parovi sljedećeg kola: Čelik – Zvijezda, Stupčanica – Tuzla City i TOŠK – Tomislav.