Na Gradskom stadionu u Žepču prošle sedmice je odigrano finale Kupa Nogometnog saveza Zeničko-dobojskog kantona, a za trofej su se borile momčadi NK Žepče 1919 i NK Vareš. Pobjeda je pripala domaćim igračima rezultatom 5:1 (2:1) pred nešto više od 200 gledalaca, od čega su polovinu činili gostujući navijači.
Domaća momčad je povela već poslije tri minute igre, strijelac za 1:0 bio je Josip Slišković. Nije dugo trebalo nogometašima Vareša da stvari vrate u utakmicu, igrala se 9. minuta kad je Božidar Malbašić izjednačio na 1:1. Nakon jedne ujednačene igre, pad energije u redovima gostiju koriste domaćini te počinju s napadima. Poslije jedne situacije pred golom Vareša domaći napadač Franjo Adžić je izborio penal, koji je u gol pretvorio Goran Jurić u 35. minuti susreta. Poslije desetak minuta igre u drugom poluvremenu Franjo Adžić je povisio na 3:1 i već tada je bilo jasno pitanje pobjednika. Do kraja su Žepčaci s dvije odlične završnice i dva pogotka rezerviste Andreja Bleka stigli do uvjerljive i zaslužene pobjede rezultatom 5:1 te osvojili Kup ZDK.